Inni ludzie, powieść na miarę teraźniejszości

Inni ludzie do kupienia online – to dzieło należące do Doroty Masłowskiej. Ta książka porusza wiele ciężkich tematów. Przedstawia świat zakompleksiony, pełny patologii, brutalności, uprzedzeń i niechęci. Z drugiej strony wizja bohaterów, a także ich języka jest na miarę humoru, choć jest wulgarny i mroczny, może także być zabawny. Zamysł postaci jest przerysowany, ukazując tym samym wyjątkowość przedstawionego świata. Historia opiera się na Warszawskich perypetiach, dystopijnych okoliczności i wątków. Nie sposób poczuć klimat otoczenia, a także zmagających się z wszelakimi problemami lub uzależnieniami bohaterów. Pomimo swego ukazującego tragizmu, opowieść jest śmieszna i pomimo, iż można odnotować grozę, potworność i cięty język, popada także w skrajność absurdu, co czyni ją zabawną.

O historii

W opowiadanej historii, możemy wychwycić wątki dwóch głównych bohaterów, przeplatając tym samym oś fabularną. Należą do dwóch, odmiennych od siebie światów, co zwiększa osiągalną perspektywę przez czytelnika. Z jednej strony jest mężczyzna marzący o wydaniu własnej płyty hip–hop, jak i wypływającej przez to możliwej karierze, natomiast z drugiej, kobieta, która na pozór prowadzi luksusowe życie, ale musi zmagać się z kredytem. 

Powieść dotycząca teraźniejszości

Bez wątpliwości dzieło to przedstawia obecny kryzys i problematykę pasującą do teraźniejszych czasów. Na światło dzienne wychodzi wiele podobnych, lub wręcz takich samych kłopotów, niepowodzeń, trudności czy dylematów w obecnym wieku. Historia autorstwa Doroty Masłowskiej może pobudzić zmysły, a czytający może być w stanie utożsamić się z bohaterami, jak i z ich perypetiami. 

O autorce 

Dorota Masłowska to pisarka, która zdecydowanie odniosła sukces, specjalizując się w gatunkach:

– powieść współczesna

– dramat

– felieton

Samym debiutem, a dokładnie książką “Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną”, Dorota Masłowska podbiła rynek, mając zaledwie 19 lat. Książka ta dostała nagrody, takie jak:

  • nagroda publiczności Nike
  • wyróżnienie paszportem “Polityki”

Sama pisarka interesuje się popkulturą i niską kulturą, a jej inspiracje dotyczące muzyki lub tekstów piosenek wyraźnie widać w jej dziełach literackich. Pisarka ma na koncie wiele nagród i sukcesów, związanych z jej twórczością.

About the Author

You may also like these