Inni ludzie Dorota Masłowska

Chcesz poznać świat hiphopowej Warszawy? Wejść w środowisko zatrute drogimi samochodami, tanimi relacjami i wszechobecną pogardą? “Inni ludzie” Doroty Masłowskiej to powieść hybrydowa, która łączy w sobie poetyckość i wulgarność, zabawę i mrok. Przeczytaj i sprawdź jak spod hiphopowej nawijki wyłania się obraz współczesnej Warszawy. 

“Inni ludzie” – problematyka powieści 

Inni ludzie” to powieść autorstwa Doroty Masłowskiej. Została wydana przez Wydawnictwo Literackie w 2018 roku. Książka ta porusza tematy samotności, miejskiego życia, pozorności egzystencji czy relacji międzyludzkich. Według krytyków literatury to nie bohaterowie stanowią główny trzon powieści, są oni bowiem wręcz komiksowo uproszczeni. Najważniejszym aspektem “Innych ludzi” Masłowskiej jest język. To on kreuje powstałą rzeczywistość, emanuje energią, brutalnością, ale też dowcipem. Główną postacią jest Kamil Janik – syn alkoholika marzący o nagraniu własnej płyty. W pewnym momencie życia zostaje uwikłany w miłosny trójkąt z Iwoną i Anetą. Historie te rozgrywają się w czasach rozpadu więzi, diet pudełkowych, dożywotnich kredytów, a przede wszystkim nieustającego szumu mediów społecznościowych. Książka “Inni ludzie” została zekranizowana w 2021 roku. W obsadzie można odnaleźć popularnych aktorów, takich jak: Jacek Beler, Sonia Bohosiewicz, Sebastian Fabijański czy Magdalena Koleśnik. Film można obejrzeć w kinach od marca 2022 roku.

Dorota Masłowska – notka biograficzna 

Dorota Masłowska ( ur. w 1983 w Wejherowie) jest nie tylko pisarką, ale także dramatopisarką, felietonistką, kompozytorką, piosenkarką i producentką muzyczną. Jej najbardziej znaną powieścią jest “Wojna Polsko- ruska pod flagą biało – czerwoną”, która doczekała się ekranizacji w 2009 roku. Jednak już w 2006 roku otrzymała nagrodę Nike za dzieło “Paw Królowej”. Powieści jej autorstwa poruszają tematy współczesne, a zarazem bardzo uniwersalne. Jest również autorką:”Kochanie, zabiłem nasze koty”, “Jak zostałam wiedźmą” czy “Jak przejąć kontrolę nad światem”. 

About the Author

You may also like these